Przejdź do treści

Program premierowy 2016-08-30

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:14: Sport
18:19: Pogoda
18:20: Przeglad Prasy - Głos Głogowa
18:25: Miedziowy Kurier
18:35: Horyzonty Kulturalne - Wakacyjne warsztaty MOK
18:52: Blok powtórkowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Zapraszają na turniej

Przemków

2016/08/plakat_turniej_kwal_2016.jpg


 UKS Szach-Mat Przemków przy współpracy z Zespołem Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie realizuje kolejny projekt zakładający rozwój
i promocję gry w szachy na terenie gminy. "Szachy - sport, nauka, pasja" to zadanie realizowane w ramach projektu "odDolny Śląsk" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Fundację „Wrzosowa Kraina”. W ramach projektu odbędzie się szachowy turniej klasyfikacyjny w pierwszy weekend września (03.-04.09.2016), w godz. 10:00 – 14:00 w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, ul. Leśna Góra 3, 59-170 Przemków. Organizatorzy zapraszają dzieci
i młodzież w wieku szkolnym (uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z terenu 14 powiatów województwa dolnośląskiego objętych projektem OdDOLNY ŚLĄSK tj.: powiat bolesławiecki, głogowski, górowski, jaworski, kamiennogórski, legnicki, m. Legnica, lubiński, lwówecki, polkowicki, średzki, świdnicki, zgorzelecki, złotoryjski. Zapisy przyjmowane są mailowo lub telefonicznie (e-mail: szach-matprzemków@wp.pl, tel. 76-8320 666, 782-881-652) oraz osobiście w dniu turnieju do godz. 9:45. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia.

Nowe wiaty

Przemków

2016/07/wiata.jpg


 Na terenie Gminy Przemków pojawiły się nowe wiaty autobusowe, które zastąpiły zniszczone. Przystanki wymienione zostały w we wsi Wilkocin, Wysoka, Ostaszów i Przemków. Dodatkowo wymienione zostały osłony ścian bocznych w przystanku autobusowym zlokalizowanym przy Sklepie „DINO” w Przemkowie. Koszt wymiany i naprawy wiat autobusowych wyniósł ponad 22 tysiące złotych i został w całości pokryty ze środków gminy.
zdjęcie: UG Przemków

Zapraszają na warsztaty

Przemków

 Grupa Nieformalna „Jesteśmy aktywni” oraz Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” w Przemkowie zaprasza mieszkańców gminy do udziału w projekcie „Ocalić od zapomnienia”. Grupa seniorów pod kierunkiem redaktora do września 2016 roku uczestniczy w warsztatach pamiętnikarskich. Efektem końcowym będzie publikacja wspomnieniowa z okresu wojennego i powojennnego. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godzinach od 16:00 do 18:00.

Środki z województwa dla Gminy Przemków

Przemków

2016/07/Promesa.jpg


 Promesy o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych otrzymali przedstawiciele 17 dolnośląskich samorządów, wśród nich Gmina Przemków. Dotacje pochodzą z budżetu Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, a gminy mogą je przeznaczyć na cele, które podniosą standard życia mieszkańców regionu. Dotacja przyznana Gminie Przemków w kwocie 150 tys. zł zostanie przeznaczona na realizację zadania pn. Rewitalizacja centrum Przemkowa poprzez remont targowiska miejskiego i chodnika - etap obejmujący ulicę Głogowską i Plac Wolności oraz utwardzenie targowiska miejskiego.
zdjęcie: www.zukowice.pl