Przejdź do treści

Program premierowy 2016-05-30

18:00: Blok reklamowy
18:03: W obiektywie - serwis
18:19: Sport
18:22: Pogoda
18:23: HK - Teatr Intermedium
18:51: Prosto z Mostu - Piotr Zembrzuski
19:17: Powtórka programu

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

POBIEGNĄ NA KĄPIELISKU

Przemków


 Już w najbliższą sobotę, 28 maja w Przemkowie odbędzie się duża impreza biegowa. Będzie to I edycja Biegu Orłana. Zawody przeprowadzone zostaną w kilku kategoriach na różnych dystansach.

Aktywnie i międzypokoleniowo

Przemków

 Od maja do czerwca trwać będzie program „Aktywny senior – kampania postaw na rodzinę”. Akcja realizowana jest przez Przemkowski Uniwersytet III Wieku. Celem jest popularyzowanie Nordic Walking i turystyki rowerowej jako zdrowego trybu życia. Odbiorcami są: słuchacze Przemkowskiego Uniwersytetu III Wieku, jego sympatycy oraz przedstawiciele młodszego pokolenia.

PRZYSTĄPILI DO REWITALIZACJI

Przemków


 Gmina Przemków przystąpi do opracowania lokalnego programu rewitalizacji. Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęli radni. Teraz podjęte zostaną działania, które wyznaczą obszar zdegradowany gminy. Ten zostanie później poddany wspomnianej rewitalizacji.

ZEAS DO LIKWIDACJI

Przemków


 Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Przemkowie zostanie zlikwidowany. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji. Pracownicy zostaną przeniesieni do powstającego w urzędzie Centrum Usług Wspólnych, które zajmie się obsługą jednostek gminnych. Burmistrz zapewniał, że żaden z pracowników ZEAS-u na przenosinach nie straci a sama operacja przyniesie oszczędności.

Projekt budżetu

Przemków


 W zeszłym tygodniu mówiliśmy o przyjętym przez przemkowskich radnych pierwszym od trzech lat bez nadzoru Regionalnej Izby Obrachunkowej budżecie na rok 2016. Obok prezentujemy fragment zapisów projektu tego budżetu.

WIĘKSZOŚĆ ZA BUDŻETEM

Przemków


 Wczoraj był ważny dzień dla gminy Przemków. Na sesji radni większością głosów przyjęli pierwszy od trzech lat, własny budżet na rok 2016 bez nadzoru Regionalnej Izby Obrachunkowej. Zdaniem burmistrza, Jerzego Szczupaka, to istotny krok ku normalizacji finansów gminy od wielu lat. Nie wszyscy jednak podzielają ten optymizm. Helena Krupska, która głosowała przeciw uważa, że władze gminy dokonują zbyt małych oszczędności przy jednoczesnym braku poszukiwania nowych źródeł dochodu.

Czekają na wnioski

Przemków

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemkowie w związku z Programem Rządowym Rodzina 500+ od dziś przyjmuje wnioski. Neleży je składać w Dziale Świadczeń Rodzinnych w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. 10-lutego 7, pokój 4) w dniach: poniedziałek, środa, czwartek i piątek od 8:00 do 15:00 wtorek od 9:00 do 16:00.
Wniosek do pobrania: http://przemkow.bip.gov.pl/przyjmowanie-wnioskow-program-500-plus/39421_program-rodzina-500-plus.html

Trzy razy na podium

Przemków

2016/04/cykady.jpg


 Zespół taneczny CYKADY działający w Przemkowskim Ośrodku Kultury uczestniczył w VII Polsko – Niemieckim Festiwalu Tańca w Żarach. W turnieju wzięło udział ponad 1000 osób a jury i publiczność obejrzała prawie 100 układów tanecznych (w różnych stylach) w wykonaniu 75 zespołów. CYKADY wystąpiły w 3 kategoriach i w każdej z nich osiągnęły sukces. Największy maluchy – Cykady mini. Grupa tworząca dzieci w wieku 5 – 8 lat startowały w kategorii Inne propozycje taneczne 9-11 lat, gdzie tańcem „Owieczki” wywalczyły II miejsce. Grupa średnia z układem „Roztańczona klasa”, w kategorii Inne propozycje taneczne 12 – 14 lat zajęła II miejsce i najstarsza grupa w kategorii Disco show 15 – 17 lat z układem „Fire” również zajęła miejsce II.
zdjęcie: www.przemkow.pl