Przejdź do treści

Dyżury aptek głogów


Program premierowy 2014-04-17

18:00: Blok reklamowy
18:03: W obiektywie - serwis
18:22: Sport
18:24: Pogoda
18:25: Przegląd prasy - Tygodnik Głogowski
18:31: Horyzonty Kulturalne
18:48: Poradnik Lokatora
18:52: Wojownicy w głogowskiej hali
19:43: Blok powtórkowy

Poradnik Abonenta
Prosto z mostu
Prezydencki Raport
Kurier wschowski
GALH
Kurier przemkowski
Echa Ziemi Głogowskiej
SM Nadodrze - poradnik
Pomarańczowo-Czarni
PWiK
PWSZ
Horyzonty kulturalne

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Tańczyły dla Adasia

Przemków


 W ostatnią sobotę w Zespole Szkół im. Ireny Sendler odbył się Charytatywny Maraton ZUMBA fitness dla Adasia Weryszko. Został on zorganizowany przez młodzież i kadrę 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie (Aneta Maszczak, Barbara Bogusz, Marta Dołęga- Sendyk, Małgorzata Basałyga, Alicja Steć- Bogucka), w ramach autorskiego programu pt. „ Pomocna Dłoń”. Do organizacji włączyła się także Fundacja „ Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska”, która przeprowadziła zbiórkę pieniędzy w trakcie imprezy. Na sali zgromadziło się ponad pięćdziesiąt szalonych zumbowiczek, które przez dwie godziny tańczyły dla małego Adasia oraz licytowały podarowane na aukcję przedmioty i karnety. Można obejrzeć pokaz tańca oraz zakupić świąteczne ozdoby oraz wypieki, przygotowane przez młodzież i kadrę w ramach akcji pn.„ Słodkości dla radości”. Słodki kącik cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród tańczących Pań, ale także wśród społeczności lokalnej. W czasie imprezy udało się zebrać kwotę 2152,31 zł, która zasili konto małego Adasia.
Zdjęcia: kadra 1-13 HP Przemków

Zumba dla Adasia

Przemków
O2014/04/ZUMBA.jpg

 W najbliższą sobotę, czyli 12 kwietnia w Zespole Szkół im. Ireny Sendler odbędzie się Charytatywny Maraton ZUMBA fitness dla Adasia Weryszko. Pomysłodawcą akcji jest 1-13 Hufiec Pracy w Przemkowie, działający w ramach autorskiego programu pt. „Pomocna Dłoń”. Do organizacji imprezy włączyli się także: Fundacja „Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska” , która przeprowadzi zbiórkę pieniędzy w trakcie imprezy, instruktor Zumba fitness Pani Mirela Łagowska, Dyrekcja Zespołu Szkół w Przemkowie oraz Dyrekcja Pałacu Wiechlice. Adaś Weryszko od urodzenia zmaga się z szeregiem wad genetycznych. Chłopiec cierpi na zwiększenie objętości płynu mózgowo-rdzeniowego w układzie komorowym mózgu, co w jego przypadku charakteryzuje się poważnymi zaburzeniami ruchowymi , problemami z komunikacją i  wzrokiem. Malec praktycznie nie widzi i reaguje jedynie na ostre światło. Jest też dotknięty epilepsją. Adaś do prawidłowego rozwoju potrzebuje codziennej kosztownej rehabilitacji, co przekracza możliwości finansowe mamy chłopca. Wszystkie zebrane podczas Maratonu środki zostaną przekazane na  subkonto chłopca. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 16:00. W trakcie imprezy zostaną przeprowadzone licytacje, sprzedaż wypieków oraz ozdób świątecznych. Z powodu ograniczonych miejsc tanecznych obowiązują wcześniejsze zapisy, jednak każdy może pomóc wpłacając na subkonto Adasia dowolną kwotę:  96 1940 1076 3080 2634 0011 0000.

PRZYJĘLI Z BŁĘDAMI?

Przemków
O2014/04/2014_04_09_uchwala_bledy_kuncik.jpg

 Zdaniem Tomasza Kuncika radni Gminy Przemków bez dokładnego zapoznania się z treścią uchwały dotyczącej Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przegłosowali jej projekt z błędami. Opinią tą zdziwiona jest radna Helena Krupska, która twierdzi, że na wcześniejszej Komisji wszelkie wątpliwości związane z zapisami uchwały były wyjaśniane. Natomiast burmistrz, Stanisław Pępkowski uważa, że o wszystkim decyduje większość, a ma ją opozycja, która nie słucha uwag strony przeciwnej.

Więcej informacji 2014_04_09_4_uchwala_bledy_kuncik_02   Odtwarzaj

Chcą stałego komisariatu

Przemków


 Zdaniem radnego Tomasza Kuncika w Przemkowie jest potrzeba utworzenia stałego komisariatu policji bowiem obecnie istniejący posterunek nie zapewnia mieszkańcom bezpieczeństwa. Od kilku dni prowadzi on z członkami Stowarzyszenia Hałastra i nie tylko akcję zbierania podpisów pod petycją o powstanie komisariatu.

Wątpliwości radnego

Przemków


 Czy na ostatniej Sesji Rady Gminy Przemków radni przyjęli uchwałę z błędami? Zdaniem radnego Tomasza Kuncika tak właśnie się stało. Więcej o tym dziś w serwisie.

BURMISTRZ CZEKAŁ, KOMORNIK NIE PRZYJECHAŁ

Przemków
O2014/04/2014_04_03_eksmisja_burmistrz_przemkowa.jpg

 Czekał ale się nie doczekał. Burmistrz Przemkowa oczekiwał dziś przed domem na przyjazd komornika, który miał wykonać nakaz eksmisji jaki wydał w 2010 roku Sąd Okręgowy w Legnicy. Stanisław Pępkowski ma opuścić służbową leśniczówkę, w której mieszka od 1998 roku z powodu zaległości za czynsz w wysokości 1500 złotych. Ostatecznie komornik się nie pojawił, a sam zainteresowany powiedział, że eksmisja nie doszłaby do skutku z powodu błędu w adresie nieruchomości, której dotyczy nakaz.

Więcej informacji 2014_04_03_1_eksmisja_burmistrz_przemkowa _02   Odtwarzaj

Komornik nie przyjechał

Przemków


 Dziś o godz. 10:00 pod leśniczówką, w której mieszka burmistrz Przemkowa miał pojawić się komornik aby wykonać nakaz eksmisji. Tak jednak się nie stało. Zdaniem Stanisława Pępkowskiego nie doszłoby do niej z uwagi na błędy w nakazie. Więcej dziś w serwisie.

Mammobus w Przemkowie

Przemków

 Wszystkie mieszkanki Przemkowa w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii, mogą bezpłatnie zbadać się w mammobusie. Pojazd pojawi się w Przemkowie 15 kwietnia przy Ośrodku Zdrowia Cor-Med, ul. Długa 4. Zalecane jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.fado.pl.

Pisali test

Przemków
O2014/03/przemkow_przeciwpozarowy.jpg

 W remizie OSP w Przemkowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Przy tej okazji wyróżniono również strażaków OSP w Przemkowie za obywatelską postawę. Do eliminacji gminnych turnieju przystąpiło dwunastu finalistów w trzech kategoriach – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych. Zwycięzcami poszczególnych grup wiekowych zostali: szkoły podstawowe – Muszyńska Małgorzata, (miejsce II Mazur Maciej, miejsce III Fuks Krystian), szkoły gimnazjalne – Smolarczyk Karolina, ( miejsce II Myhel Julia, miejsce III Piekutowski Daniel), szkoły ponadgimnazjalne – Korus Łukasz, ( miejsce II Januchowski Robert, miejsce III Koperski Patryk). Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych będą reprezentowali gminę w eliminacjach powiatowych które odbędą się dnia 31 marca w Grębocicach. Przy okazji wyróżniono również strażaków OSP w Przemkowie za obywatelską postawę. 14 lutego 2014 r. na ul. Kościuszki w Przemkowie grupa młodzieży dopuściła się aktu wandalizmu niszcząc mienie i zakłócając spokój mieszkańców. Członkowie OSP Przemków: Karol Strychalski, Wojciech Dębowy i Marek Szeweła zareagowali i powstrzymali chuliganów. Za okazaną zdecydowaną postawę obywatelską, która pozwoliła uchronić mienie mieszkańców Przemkowa przed dewastacją zostali nagrodzeni lisami z podziękowaniami oraz upominkami.
zdjęcie:www.przemkow.pl

MÓWIĄ "NIE" PICIU ALKOHOLU

Przemków
O2014/03/2014_04_26_policja_libacje_boisko_przemkow.jpg

 Kilka dni temu mówiliśmy o akcji Stowarzyszenia LCK Hałastra w Przemkowie, które postanowiło posprzątać boisko Szkoły Podstawowej nr 1 z potłuczonego szkła. Przy okazji członkowie organizacji zwrócili się na piśmie do Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach o wsparcie ich działań przeciwko pijącej młodzieży.

Więcej informacji 2014_03_26_4_policja_libacje_boisko_przemkow_02   Odtwarzaj