Przejdź do treści

Dyżury aptek głogów


Program premierowy 2014-10-31

18:00: Blok reklamowy
18:03: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:21: Pogoda
18:24: Echa Ziemi Głogowskiej
18:29: Towarzystwo Budownictwa Społecznego
18:43: Od kuchni
19:09: Horyzonty Kulturalne
19:36: Kierunek Głogów
19:53: Blok powtórkowy

Poradnik Abonenta
Prosto z mostu
Prezydencki Raport
Kurier wschowski
GALH
Kurier przemkowski
Echa Ziemi Głogowskiej
SM Nadodrze - poradnik
Pomarańczowo-Czarni
PWiK
PWSZ
Horyzonty kulturalne

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

NIC NOWEGO

Przemków
O2014/10/2014_10_31_odrucone_uchwaly_przemkow.jpg

 Tego można było się spodziewać. Propozycje burmistrza Przemkowa dotyczące naprawy finansów gminy ponownie nie znalazły uznania w oczach radnych, którzy dwie uchwały: zmiany w budżecie i wieloletniej prognozy finansowej zdjęli z porządku obrad. Stanisław Pępkowski zachowanie radnych nazwał świadomym działaniem na szkodę gminy. Radna Helena Krupska odpowiada, że decyzja ta nie było złośliwością ze strony samorządowców, lecz poparta strategicznym myśleniem o finansach.

Więcej informacji 2014_10_31_1_odrzucone_uchwaly_przemkow_02   Odtwarzaj

Zdjęli uchwały z porządku obrad

Przemków


 Na ostatniej sesji przemkowscy radni zdjęli z porządku obrad uchwały autorstwa burmistrza dotyczące finansów gminy. Więcej o tym dziś w serwisie.

Jeszcze jedna sesja

Przemków
O2014/10/przemkow.jpg

 Przed wyborami jeszcze na jednej sesji spotkają się przemkowscy radni. Obrady odbędą się dzisiaj o godz. 16:00. W porządku sesji znalazło się pięć projektów uchwał. Wszystkie są autorstwa burmistrza Stanisława Pępkowskiego. Radni będą debatować m.in. nad uchwałą w sprawie zmiany budżetu gminy Przemków na 2014 rok, w sprawie nieodpłatnego nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym PKP S.A. i w sprawie w sprawie uzgodnienia realizacji zadania pt. "Budowa wieży widokowej na terenie użytku ekologicznego Przemkowskie Bagno".

O zadaniach Gminy na przyszłość

Przemków


 Dziś, także po serwisie będzie można obejrzeć materiał Gminy Przemków.

Przemaszerowali ulicami Przemkowa

Przemków
O2014/10/nordic_przemkow.JPG

 Tradycyjnie jedną z atrakcji przemkowskiego Święta Miodu i Wina jest OGÓLNOPOLSKI BIEG PO MIÓD – po ulicach Przemkowa z udziałem osób niepełnosprawnych. W tym roku Przemkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku był głównym inicjatorem nowej dyscypliny - marszu Nordic Walking. W marszu po zdrowie mieli brać udział tylko przemkowscy miłośnicy tej formy ruchu. Jednak frekwencja przerosła oczekiwania inicjatorów. Akcja przybrała formę zawodów ponieważ wzięło w niej udział wielu zawodników w Lubina, Polkowic oraz Głogowa. Atmosfera w czasie zawodów była znakomita, tworzyli ją zawodnicy i kibice dopingując ich w różnych miejscach, a szczególnie na starcie i mecie. Kilkoro zawodników z PUTW przeszli obowiązującą, 4,5 km trasę w dobrym czasie. Co prawda miejsca finałowe zdobyli mistrzowie w tej dyscyplinie z Klubu Sportowego w Lubinie. Po zakończonym marszu przemkowscy zawodnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzem świata Jerzym Górskim i Wojciechem Fortuną, polskim skoczkiem narciarskim, mistrzem świata w Sapporo.

PĘPKOWSKI: NIE MA NA DIETY

Przemków
O2014/10/2014_10_09_diety_radni_sad_przemkow.jpg

 Dziś w głogowskim sądzie odbyła się kolejna rozprawa przeciwko gminie Przemków z powództwa radnej Heleny Krupskiej za niewypłacanie diet samorządowcom. W czasie zeznania Stanisław Pępkowski wyjaśniał, że gmina fizycznie nie ma środków na diety a radni sami sobie są winny za tę sytuację. Tymczasem zdaniem powódki diety nie są wypłacane a gmina zaciąga kolejne zobowiązania, które są regulowane na bieżąco.

Więcej informacji 2014_10_09_1_diety_radni_sad_przemkow_02   Odtwarzaj

TAJEMNICZY ŚWIAT PSZCZÓŁ

Przemków
O2014/09/2014_09_30_prezmkow_miod_profilaktyka.jpg

 Świat idzie z postępem, a ten dotyczy także pszczelarstwa. Dziś drewniane ule zastępuje się poliuretanem i styropianem. Nowe technologie pomagają pszczelarzom, dziś pszczelarstwo to biznes, ale niezmienne jest jedno: wartości miodu i jego znaczenie w leczeniu i profilaktyce.

Więcej informacji 2014_09_30_6_przemkow_miod_profilaktyka_02   Odtwarzaj