Przejdź do treści

Program premierowy 2016-11-22

18:00: Blok reklamowy
18:01: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:21: Pogoda
18:22: Przegląd Prasy - Głos Głogowa
18:26: Poradnik Lokatora - SM Nadodrze w Głogowie
18:33: Spotkania władz z mieszkańcami Głogowa2016r.
18:42: Rozmowa z Jarosławem Helwigiem
18:52: Horyzonty Kulturalne
19:20: Kurier Miedziowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

DLA OSZCZĘDNOŚCI

Przemków


 Funkcjonujące do tej pory oddzielnie Przemkowski Ośrodek Kultury i miejscowa biblioteka zostaną połączone. Stanie się tak z dniem 1 stycznia 2017 roku. Jest to jeden z elementów planu naprawczego jaki przyjęto na początku kadencji burmistrza Jerzego Szczupaka.

Święto Niepodległości przy kartach

Przemków

2016/11/brydz.jpg


 W Przemkowie odbył się Turniej Brydżowy Par „IV  BRYDŻ NIEPODLEGŁOŚCIOWY PRZEMKÓW’2016” o Puchar Burmistrza Przemkowa. Turniej zorganizowała Sekcja Brydżowa KARO PRZEMKÓW przy współudziale Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka. W turnieju brało udział sześć par uczestników. Wszystkie pary grały ze sobą 6 rozdań. I miejsce zajęła para: Wojciech Karliński i Marian Baj, II miejsce zajęła para Ryszard Bartosz i Jan Pijaj a III para: Irena Orłowska i Henryk Fienger.
zdjęcie: UG Przemków

ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZY KONTROLA?

Przemków


 Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Przemkowa przyjęto uchwałę, która z jednej strony ogranicza kompetencje burmistrza a z drugiej poszerza kompetencje rady. To rozwiązanie zdaniem burmistrza Jerzego Szczupaka pozwoli na większa przejrzystość i transparentność pracy samorządu. Pojawiły się jednak głosy ze strony niektórych radnych, że burmistrz pozbywa się odpowiedzialności, która przejdzie teraz na radnych

RADNI ZA ODZYSKANIEM WODOCIĄGÓW

Przemków


 Przemkowscy radni na wczorajszej sesji dali burmistrzowi zielone światło do odzyskania miejscowych wodociągów od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie. PWiK dzierżawi je od 2010 roku na okres 30 lat. Nie wszyscy jednak samorządowcy popierają ten pomysł. Kilku zagłosowało przeciwko przyjęciu intencyjnej uchwały w tej sprawie a jeszcze inni chcieli jej zdjęcia z porządku obrad i ponownego przedyskutowany na komisjach.