Przejdź do treści

Program premierowy 2016-07-28

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:20: Sport
18:23: Pogoda
18:24: Przegląd prasy - Tygodnik Głogowski
18:47: Horyzonty Kulturalne -Zmysły
18:52: Lekcja na całe życie
19:10: Kurier Miedziowy - Wygaszanie pieców HM Głogów
19:23: Blok powtórkowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

MINISTERSTWO NIE CHCE SZKOŁY

Głogów


 Od roku szkolnego 2016/2017 Technikum nr 6 miało zostać połączone z Zespołem Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Plan ten został pozytywnie zaopiniowany przez nauczycielskie związki zawodowe. Powiat chciał w ten sposób odbudować m.in. renomę „przyrodniczej” i poprawić nabór do szkoły. Ostatecznie jednak do połączenia nie dojdzie. W międzyczasie pojawił się inny pomysł na dalsze funkcjonowanie Technikum związany z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

CZYSZCZĄ CZY NIE?

Głogów


 Przy okazji każdych mocnych opadów deszczu na wielu głogowskich ulicach w krótkim czasie tworzą się ogromne kałuże. Zdaniem wielu mieszkańców miasta to efekt nieczyszczonych na bieżąco kratek ściekowych, które przez to bardzo szybko zatykają się i nie są w stanie przyjąć deszczówki.

BRAK UNIWERSALNEJ RECEPTY

Głogów


 Wakacje dużymi krokami zbliżają się do półmetku. Jak na razie dni bardzo gorących nie było z byt wiele, co nie oznacza że podobnie będzie w sierpniu. Wysokie temperatury które mogą się pojawić w każdej chwili, wpływają negatywnie na samopoczucie większości osób. Sprawdzamy u specjalisty co robić w upalne dni aby się nie narazić na jakiejś komplikacje zdrowotne.

POMOGĄ POPRAWIĆ MATEMATYKĘ

Głogów


 Matematyka rokrocznie sprawia największy problem maturzystom i to ona najczęściej decyduje o zdawalności egzaminu dojrzałości. Tym, którym w maju powinęła się noga na maturze z matematyki, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie oferuje darmowe zajęcia uzupełniające przed egzaminem poprawkowym.

Z CHÓREM GŁOGOWIAN

Głogów


 Zespół Trzy Dni Później, który tworzą trzy głogowianki, nagrywa właśnie swój czwarty album. „Gryphia” nawiązywać będzie do twórczości poety Andreasa Gryphiusa. Artystki do współpracy zapraszają głogowian, którzy chcieliby zaśpiewać razem z nimi.

Szukają świadków

Głogów

 Głogowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 13 lipca ok. godz. 8:30 na skrzyżowaniu ulic: Sikorskiego i Wojska Polskiego w Głogowie. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy mercedes oraz motocykl suzuki. Osoby, które posiadają wiedzę na temat przebiegu tego zdarzenia, proszone są o kontakt z głogowską komendą osobiście lub telefonicznie tel. 076 7277261 lub numer alarmowy 997.

Tylko zimna

Głogów

2016/07/kran.jpg


 Pierwszy tydzień sierpnia będzie pod znakiem braku ciepłej wody w kranach w całym Głogowie. W dniach od 1 do 7 sierpnia Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy będzie prowadziło remont na magistrali ciepłowniczej DN 500 zasilającej miasto. Być może przerwa w dostawie ciepłej wody potrwa krócej.
 

Premiera

Głogów


 Dziś po serwisie zapraszamy do obejrzenia relacji z tegorocznej Letniej Akademii Kultury
i Języka Polskiego.

GŁOGOWIANIE PRZYWITALI PIELGRZYMÓW

Głogów


 Do Głogowa przyjechało ok. 200 pielgrzymów, którzy udadzą się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym. Wśród nich są Włosi i Amerykanie. Wczoraj nastąpiło oficjalne przywitanie młodych katolików, a Ci nie kryli zruszenia i szczęścia

NIE WAHAŁA SIĘ ODDAĆ

Głogów


 Do zdarzenia godnego naśladowania doszło w miniony piątek pod Bankiem Spółdzielczym w Głogowie. Kobieta zmierzająca do placówki w celu opłacenia rachunków, znalazła zawinięty w gumkę plik banknotów. Nie zastanawiając się nawet przez chwilę weszła do Banku i oddała znalezioną gotówkę.