Przejdź do treści

Program premierowy 2016-05-24

18:00: Blok reklamowy
18:03: W obiektywie - serwis
18:22: Sport
18:27: SMS Certus
18:28: Pogoda
18:30: Fragmenty sesji Rady Miejskiej w Głogowie
18:39: Kurier Miedziowy
19:41: Powtórka programu

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

W PLANACH KSIĄŻKA I POMNIK

Głogów


 Czas szybko płynie a za nami niemal połowa 2016 roku. Sześć miesięcy dla jednych to dużo a dla innych mało. My sprawdziliśmy co w tym czasie udało się zdziałać Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa i jakie plany na najbliższe miesiące ma ta organizacja.

NIE GŁOSOWALI PRZEZ BŁĘDY

Głogów


 Na ostatniej sesji rady Powiatu radni KW Jana Zubowskiego ponownie wytykali nieścisłości i brak precyzyjnych danych jakie znalazły się w treści przyjmowanych uchwał. Tym razem najwięcej uwag samorządowcy mieli do danych zawartych w Powiatowym programie Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2016-2021.

KONCERTOWO DLA MAM

Głogów


 Jak mogli złożyć swoim mamom życzenia członkowie Głogowskiej Rewii Graffiti? Oczywiście koncertowo. Na widowni obok mam zasiedli także m.in. ojcowie. Występ był podziękowaniem dla rodziców za trud wynikający z obowiązków związanych z uczestnictwem dzieci w rewii.

POCZĄTKUJĄCY TENISIŚCI

Głogów


 Na kortach miejskich w Głogowie odbył się turniej tenisa ziemnego w wieku 6, 8 i 10 lat. W zawodach wzięły udział dziewczynki i chłopcy z Głogowa, Lubina i powiatu głogowskiego. Zbliża się pierwszy czerwca a więc mottem przewodnim turnieju było hasło „Dzień dziecka z rakietą”.

MCWR zaprasza na półkolonie

Głogów

2016/05/info-półkolonie2_MCWR.jpg


 Ruszyły zapisy na warsztaty wakacyjne w Głogowie, które prowadzone będą przez Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

CHCE BYĆ AKTYWNĄ RADNĄ

Głogów


 Na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu już oficjalnie po raz pierwszy w obradach uczestniczyła nowa radna, Agnieszka Badzińska KW Jana Zubowskiego. Najpierw jednak złożyła ślubowanie.

WRAŻENIA PO SESJI

Głogów


 Radni Komitetu Wyborczego Jana Zubowskiego wyciągają wnioski z ostatniej sesji Rady Miejskiej, na której poruszano problemy ekologiczne występujące w Głogowie. Lepiej skupić się na takich rozmowach na specjalnej komisji w zaciszu gabinetu niż na forum, bo duże audytorium sprzyja zagraniom pod publiczkę, a to nie służy rozwiązywaniu tych problemów – usłyszeliśmy na wczorajszej konferencji.

BĘDĄ KSZTAŁCIĆ PIELĘGNIARKI?

Głogów


 Tydzień temu mówiliśmy o tym, że w ofercie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie na nowy rok akademicki zacznie funkcjonować z powrotem kierunek Finanse i Rachunkowość. Okazuje, że uczelnia na tym nie poprzestaje. Rektor PWSZ, Katarzyna Rusak zdradziła, że uczelnia przymierza się do uruchomienia studia pielęgniarskie.

KUŹNIA TALENTÓW

Głogów


 W Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie swoje talenty artystyczne prezentowali uczniowie szkoły Aslan. Dzieci i młodzież wcielała się w różne postacie prezentowanych sztuk teatralnych, ponadto w holu wystawione zostały prace malarskie.

NIETYPOWE MACIERZYŃSTWO

Głogów


 Były już kobiety sukcesu i te o charakterystycznych głosach. Tym razem z zaproszenia Grażyny Sroczyńskiej skorzystały panie, które są wyjątkowe ze względu na swoje …macierzyństwo.