Przejdź do treści

Program premierowy 2016-04-28

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:19: Sport
18:26: Pogoda
18:27: Przegląd Prasy - Tygodnik Głogowski
18:32: Horyzonty Kulturalne
18:53: Kurier Miedziowy
19:05: Blok powtórkowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Z GWIAZDORSKĄ OBSADĄ

Głogów


 W czerwcu w Głogowie zapowiada się nie lada gratka dla miłośników polskiego kina. Do naszego miasta zawita bowiem Festiwal Reżyserii Filmowej. Olbrychski, Zamachowski, Szczepkowska i Nowicki, to tylko nieliczne nazwiska z plejady gwiazd, które pojawią się w Głogowie.

ZASADZILI LIPY

Głogów


 Byli pracownicy KGHM postanowili przysłużyć się zieleni miejskiej Głogowa. Dziś wzdłuż ulicy Henryka Głogowskiego sadzili, wspólnie z młodzieżą szkolną Technikum nr 6 w Głogowie i Szkoły Aslan, sadzonki lipy. Inicjatorzy akcji liczą, że za kilka lat będą tutaj rosły dorodne drzewa.

NAGRODZILI UTALENTOWANYCH

Głogów


 Młodych, utalentowanych mieszkańców Głogowa nie brakuje. Podczas pierwszego Festiwalu Sztuki Własnej nagrodzono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali swoje prace, a także zdolności.

PLASTYCZNIE O STRAŻAKACH

Głogów


 Ponad 120 prac zgłoszono do eliminacji powiatowych XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” oraz Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Przedszkolnych w grupie wiekowej 5-6 lat pod hasłem „112-ratuje życie”. Wczoraj w Starostwie Powiatowym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień autorom najlepszych rysunków.

BYŁO GŁOŚNO I RADOŚNIE

Głogów


 Scena Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie tętniła życiem. Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 6 brały udział w dziecięcych prezentacjach Małego Arta. Młodzi artyści prezentowali szereg układów tanecznych, mozolnie przygotowywanych wcześniej pod okiem kadry nauczycielskiej.

REGULARNY "GÓRAL"

Głogów


 Zaledwie roczny staż w pomarańczowo-czarnych barwach – jak wyliczył portal Chrobrego – wystarczył mu, aby zapisać się w historii snajperów klubu, w gronie takich postaci jak Jarosław Helwig i Mirosław Prokop. Maciej Górski ma na swoim koncie 13 bramek i ma szansę połączyć sukces indywidualny z najlepszym wynikiem zespołu w historii Chrobrego.

NA POCIESZENIE

Głogów


 W sobotę, w Lubinie szczypiorniści Chrobrego rozpoczną dwumecz, którego stawkę będzie 7. miejsce w tegorocznych rozgrywkach Superligi PGNiG. Po tym jak zmarnowali szansę na grę o medale, zmarnowali okazję walki o cel na ten sezon, czyli zajęcie 5. miejsce, nie potrafili awansować do Final Four Pucharu Polski, będą musieli bić się o 7. miejsce. Czy starczy motywacji i ambicji?

Premiera

Głogów


 Dziś po serwisie zapraszamy do obejrzenia programu Przedsiębiorstwa Wodociągowego i Kanalizacji w Głogowie. A w nim mowa o wodach opadowych i sposobach ich zagospodarowania.

Laureatka II nagrody

Głogów


 Zakończył się Głogowski Konkurs Trębaczy, odbywa się on co dwa lata w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie. Natalia Mazur została laureatką II nagrody w swojej grupie wiekowej na wczorajszym konkursie. Łączna liczba uczestników IV już konkursu to 71 osób z całej Polski. Wśród uczestników tegorocznej edycji konkursu nie zabrakło reprezentantów głogowskiej Szkoły Muzycznej – w najmłodszej grupie wiekowej wystąpiło troje uczniów: Tymoteusz Lemanowicz, Kacper Rubiś i wspomniana laureatka Natalia Mazur.

SZPITAL TEMATEM GŁÓWNYM

Głogów


 Na sesji rady miejskiej w Głogowie stawił się prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego Ryszard Brzozowski. Przedstawił obecna sytuację ekonomiczną szpitala i odpowiadał radnym, którzy najczęściej pytali o rentowność oddziałów i plany co do rozwoju jakości świadczonych usług. Bom właśnie to zdaniem wielu radnych, a nie tylko niepowiększanie długu, powinno być priorytetem dla kierownictwa szpitala.