Przejdź do treści

Program premierowy 2016-09-29

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:18: Sport
18:24: Pogoda
18:25: Przegląd Prasy - Tygodnik Głogowski
18:32: Horyzonty Kulturalne
19:01: Fragmenty Sesji Rady Miejskiej z 27.09.2016
19:25: Poradnik Lokatora
19:32: Blok powtórkowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

400 rocznica urodzin A. Gryphiusa

Głogów


 W Związku z przypadającą w tym roku 400. rocznicą urodzin wybitnego głogowianina Andreasa Gryphiusa, Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na małą serię zdarzeń pod hasłem „Śladami Andreasa Gryphiusa”, które odbędą się w dniach 7-8 października 2016 roku.
W piątek, 7 października, Antoni Bok przedstawi perypetie młodego Gryphiusa w jego rodzinnych okolicach (godz. 17.00, Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze w Zamku Książąt Głogowskich).
W sobotę, 8 października, odbędzie się wycieczka do Starych Drzewiec i Wschowy oraz zwiedzanie pałacu Czerwony Róg w Jędrzychowicach – będzie to niezwykle rzadka okazja, ponieważ obecny właściciel Martin Schmuck oprowadzi uczestników wyjazdu po wnętrzach i opowie przy kawie o historii pałacu i jego właścicielach (Wyjazd o godz. 8.00 , parking przy MOK / Cena: 30 zł./ Zapisy prowadzone są pod nr telefonów: 76-852-61-72 lub 509-072-531).

JEST NOWY TOMOGRAF

Głogów


 Ma pracować 24 godziny na dobę a od poprzedniego różni się wyższą jakością obrazowania. Do głogowskiego szpitala trafił nowy tomograf, który ma sprawdzić się w przypadku ciężkich urazów jak i w diagnostyce.

TO JUŻ 15 LAT

Głogów


 W środę odbyła się nietypowa inauguracja roku akademickiego, bo połączona z jubileuszem. To już 15 lat funkcjonowania Uniwersytetu III wieku. W tym roku wśród słuchaczy podczas inauguracji znaleźli się Ci, którzy z uniwersytetem związani są od lat, ale nie zabrakło też nowych twarzy.

JEST BRUDNO

Głogów


 Sterty wielkogabarytowych śmieci przy budynkach zarządzanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie, butelki wokół parkowych ławek i sterty liści jeszcze z sprzed roku. O takim obrazie miasta mówili na sesji radni miejscy.

ZAPROTESTUJĄ W CZERNI

Głogów


 W poniedziałek w całym kraju Polki wyjdą na ulice. Ubrane na czarno będą protestować przeciwko opracowywanej przez Rząd ustawie antyaborcyjnej. Do Czarnego Protestu można przyłączyć się także w Głogowie. Kobiety liczą także na wsparcie mężczyzn.

MOBILIZACJA W DRUŻYNIE

Głogów


 Pierwsza kolejka futsal ekstraklasy już za nami, mecz inauguracyjny Euromaster Chrobry Głogów przegrał wysoko na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski Gatta Active Zduńska Wola. Już w najbliższą sobotę zawodnicy Chrobrego będą walczyć o pierwsze punkty ligowe z zespołem z Katowic.

AZOTY PO NAUCE W GŁOGOWIE

Głogów


 Już tylko trzy ekipy, a wśród nich KS SPR Chrobry, nie zdobyły jeszcze w tym sezonie Superligi PGNiG ani jednego punktu. W Piotrkowie za wyniki „głową” zapłacił trener Rafał Przybylski, którego zastąpił Dymytro Zinczuk. Szkoleniowiec głogowian – Jarosław Cieślikowski – dostrzega pierwsze symptomy lepszej gry, które wkrótce powinny zaowocować punktami. Azoty wyciągnęły wnioski ze starcia w Głogowie i rozgromiły w 5. kolejce MMTS.

Zbadaj swój słuch

Głogów


 Stowarzyszenie Osób Niedosłyszących TON prowadzi w Powiecie Głogowskim akcję społeczną „Zbadaj Swój Słuch”. Na stronie internetowej www.TON.glogow.pl można dowiedzieć się więcej o ubytkach słuchu, co jest ich przyczyną, jak ich unikać, oraz co zrobić kiedy zauważymy problem ze słuchem u siebie lub swoich bliskich.

Z KIJEM NA SESJĘ

Głogów


 Próbę zdjęcia z porządku obrad wczorajszej sesji Rady Miasta w Głogowie projektu uchwały o gospodarce mieszkaniowej, radny Sławomir Majewski nazwał sypaniem piachu w tryby i wkładanie kija w szprychy kół miasta. To oczywiście wywołało dyskusję , którą radny Norbert Penza nazwał „biciem piany”.

NOWY POMYSŁ NA MIESZKANIA

Głogów


 Spółdzielnia Nadodrze od kilku miesięcy pracuje nad budową bloku mieszkalnego, który powstanie w miejscu obecnej administracji osiedla Śródmieście. Na tym nie koniec jednak planów tego największego zarządcy mieszkaniowego w Głogowie. Prezes Mirosław Dąbrowski chce wybudować kolejny blok, w którym będą znajdować się tzw. mieszkania strzeżone.