Przejdź do treści

Program premierowy 2016-08-26

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:18: Sport
18:21: Pogoda
18:23: Horyzonty Kulturalne - Wakacyjne warsztaty MOK
18:40: Z archiwum TV - Teatr Woskriesienie 2005
18:56: Blok powtórkowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

BYŁY URZĘDNIK OSKARŻONY

Głogów


 Śledztwo dotyczące budowy ulicy Henryka Głogowskiego w Głogowie znajdzie swój finał w sądzie. Prokuratura oskarżyła byłego urzędnika miejskiego o niedopełnienie swoich obowiązków oraz wyrządzeniu miastu znacznej szkody majątkowej. Grozi mu za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ILE DOKŁADA POWIAT?

Głogów


 Przy inwestycjach związanych z drogami, których zarządcą nie jest gmina Głogów, z budżetu miejskiego dokłada się zwykle połowę środków. Podczas dyskusji na temat zmian w budżecie na rok 2016 radni pytali o udział powiatu głogowskiego w utrzymaniu i remontach dróg powiatowych, będących w zarządzaniu gminy miejskiej.

DARMOWE PODRĘCZNIKI WYSTARCZAJĄ?

Głogów


 Dla rodziców dzieci w wieku szkolnym zbliżający się wrzesień zawsze oznaczał niemałe wydatki. W tym roku, po reformie szkolnictwa, dzieci w szkole podstawowej od pierwszej do piątej klasy mają zapewnione darmowe podręczniki. Podobnie jest w gimnazjum - tam podręczniki muszą kupić tylko trzecioklasiści. Czy pomoc ministerstwa oznacza nareszcie tanią wyprawkę szkolną?

OSTATNIA SZANSA NA NAGRODY

Głogów


 Jesienią 2015 roku wystartowała loteria paragonowa organizowana przez ministerstwo finansów. W pierwszym miesiącu Polacy zarejestrowali blisko 17 milionów paragonów fiskalnych. Akcja ma na celu uświadomić konsumentów, jak ważna jest ich rola w obrocie gospodarczym. Nagrody z loterii trafiły już do mieszkańców powiatu głogowskiego. Ci, którzy dotychczas szczęścia nie mieli, mogą jeszcze próbować.

JEŹDZIJMY OSTROŻNIE

Głogów


 Praktycznie każdy kierowca wie, że w czasie prowadzenia pojazdu trzeba mieć oczy dookoła głowy i kierować się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi. W rzeczywistości różnie z tym jednak bywa i wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, a stłuczka gotowa. Przekonali się o tym uczestnicy zdarzenia drogowego, do którego dziś ok. godziny ósmej na ulicy Sikorskiego.

ŻELAZNE NERWY KWIETNIA

Głogów


 Najlepszym strzelcem Chrobrego po pięciu kolejkach I ligi jest... obrońca Bartosz Kwiecień, który w meczu w Puławach zdobył dwie bramki. Tą drugą dosłownie na sekundy przed końcem meczu z rzutu karnego.

Omawiają wspólne działania

Głogów

2016/08/spotkanie_sm.JPG


 Władze Głogowa spotykają się z przedstawicielami administracji osiedlowych Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze aby przedyskutować planowane inwestycje na osiedlach i nie tylko. -”Zapraszamy przedstawicieli SM by omówić zakres współpracy i koordynacji działań na osiedlach”- mówi prezydent Rafael Rokaszewicz. W ostatnią środę odbyło się drugie takie spotkanie. Tym razem z prezesem SM Mirosławem Dąbrowskim i kierownikami administracji osiedli Piastów A i B oraz Hutnik. -”Do końca września przedstawimy te tereny, które należą do gminy, a są otoczone przez własność spółdzielni”- mówił na spotkaniu Waldemar Figura ze SM Nadodrze.
zdjęcie: UM w Głogowie

INWESTYCJE POD LUPĄ PROKURATURY

Głogów


 Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego złożyła do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zarządzające miedziową spółką. Chodzi o zakup przez poprzedni zarząd KGHM kanadyjskiej Quadry i kopalni Sierra Gorda w Chile.

OD NOWEGO ROKU REZONANS

Głogów


 Jak już informowaliśmy, za kilka tygodni w Glogowskim Szpitalu Powiatowym pacjenci będą mogli korzystać z nowego tomografu komputerowego. Na tym nie kończą się jednak zakupy nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Od nowego roku w Głogowie będą wykonywane badania rezonansem magnetycznym.

ZDERZENIE OSOBÓWEK

Głogów


 Trzy osoby zabrane do szpitala. To bilans wypadku drogowego z udziałem dwóch aut, do którego doszło dziś rano na drodze wojewódzkiej 319 na trasie Głogów-Sława.