Przejdź do treści

Dyżury aptek głogów


Program premierowy 2014-07-23

18:00: Blok reklamowy
18:01: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:22: Pogoda
18:23: Lato w Mieście
18:32: Najlepsi na starcie
18:42: Prosto z Mostu - Ludwik Lehman
19:17: Pomarańczowo-Czarni
19:24: Świętowali na boisku
19:35: Blok powtórkowy

Poradnik Abonenta
Prosto z mostu
Prezydencki Raport
Kurier wschowski
GALH
Kurier przemkowski
Echa Ziemi Głogowskiej
SM Nadodrze - poradnik
Pomarańczowo-Czarni
PWiK
PWSZ
Horyzonty kulturalne

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Dowódca garnizonu o umorzeniu śledztwa

Głogów

 Prezentujemy Państwu fragment listu jaki otrzymaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną. Jego autor, ppłk Adam Kliszka, dowódca głogowskiego garnizonu nawiązał w nim do decyzji o umorzeniu śledztwa wobec 26-letniego sapera podejrzanego o zabranie obrączki ze zbiorowej mogiły odkrytej kilka miesięcy temu w Głogowie.

(...)"Umorzenie kończy stronę prawną zdarzenia, ale pozostaje jego inny aspekt. Otóż sprawa została mocno nagłośniona w lokalnych mediach. Wymowa niektórych  artykułów, a szczególnie pojawiających się pod nimi komentarzy, jednoznacznie przesądzała o winie żołnierza. Łatwo się domyślić, że uderzyło to w samego zainteresowanego, podważając jego dobre imię. Wprawdzie nazwisko podejrzanego nie pojawiało się w tych informacjach, ale dla wielu osób nie pozostawało ono tajemnicą. Żołnierz poniósł także przykre konsekwencje służbowe, bowiem – zgodnie z przepisami – na czas śledztwa został zawieszony w pełnionych obowiązkach.
       Podejrzenie o ograbienie zwłok rzuciło także cień na wszystkich głogowskich saperów, którzy swoją codzienną, często niebezpieczną pracą, starają się jak najlepiej służyć społeczeństwu. Zarzut o taki czyn był zatem dotkliwym ciosem w całą jednostkę.
        Zważywszy na decyzję prokuratora o umorzeniu śledztwa – ze względu na brak danych do postawienia zarzutu  przestępstwa o jakie nasz żołnierz był podejrzany – zwracam się do wszystkich lokalnych mediów z prośbą o zamieszczenie informacji o finale sprawy.
         Mam świadomość, że słów, które zostały rzucone nie da się cofnąć, przykrości i strat, jakie one spowodowały także, ale chciałbym, aby mieszkańcy miasta poznali prawdę o zdarzeniu, które wywołało tyle złych emocji.
                                   Z poważaniem ppłk Adam KLISZKA 

Ponownie został kapitanem

Głogów


 Decyzją zawodników kapitańską opaskę w występach w I lidze będzie nosił na ramieniu Mateusz Hałambiec, który zresztą już w przeszłości pełnił tę funkcję. Jego zastępcą będzie dotychczasowy lider Łukasz Szczepaniak.

Błaha sparawa?

Głogów


 Wczoraj w serwisie mówiliśmy o zabytkowej branie przy Zamku Książąt Głogowskich. Niestety w materiale nie znalazła się wypowiedź nikogo z Urzędu Miasta. Dzisiaj mija trzeci dzień, od naszej prośby o udzielenie informacji w tej sprawie. Czy temat jest zbyt błahy? Sprawdźcie Państwo sami.

Na basenach

Głogów


 Dzisiaj w serwisie sprawdzimy czy głogowianie chętnie korzystają z kompleksu basenów odkrytych.

MAH zaprasza

Głogów
O2014/07/mah.jpg

 Jutro kolejne wakacyjne zajęcia w głogowskim muzeum. Tym razem pod hasłem "Mój ślad w kamieniu". Przypomnijmy,że warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 7 - 12 lat. Szczegóły na www.mah.glogow.pl.

Premiera

Głogów


 Po serwisie zapraszamy na premierowy odcinek programu o działaniach Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

Śledztwo umorzone

Głogów


 Wojskowa Prokuratura Garnizonowa we Wrocławiu umorzyła śledztwo wobec sapera podejrzanego o to, że ukradł obrączkę leżącą przy zwłokach niemieckich żołnierzy odkopanych w czasie prac ziemnych przy ul. Rudnowskiej.

Nowe twarze w CHrobrym

Głogów


 Dziś w serwisie powiemy o nowych nabytkach Chrobrego Głogów przed rozpoczęciem sezonu piłkarskiego i o nowym asystencie trenera drużyny.

Kartka z kalendarza: 23 lipca

Głogów

 Wschód Słońca: 05:05
Zachód Słońca: 20:59
Długość dnia: 15h 53min

Imieniny obchodzą: Apolinaria, Bogna, Brygida oraz Apolinary, Bolesław, Jan, Jan Kasjan, Joanna, Sławosz, Kasjan, Krystyn, Liboriusz, Olimpiusz, Romula, Żelisław
Przyslowie:
„Jak poranek mglisty, wieczór przezroczysty.”

Nietypowe święta:
Dzień Włóczykija

BĘDĄ MIELI WŁASNĄ SALĘ

Głogów
O2014/07/2014_07_22_remont_sala_legion_glogow.jpg

 Na razie jest dużo gruzu, gołe posadzki i pajęczyny, ale za kilka miesięcy Legion Głogów będzie dysponował własną profesjonalną salą do sportów walki. Zawodnicy klubu jak i trener Maciej Domińczak codziennie ostro pracują przy remoncie pomieszczenia przy ul. Gwiaździstej, które kupił od gminy miejskiej.

Więcej informacji 2014_07_22_4_remont_sala_legion_glogow 02   Odtwarzaj